Doğal ve Meyve Reçelleri ile Bal Çeşitleri Delimonti’de

Tomris Güzelyurt 8 Temmuz 2017

Gastronomi market ve restoran konseptini birleştirerek ayrıcalıklı bir atmosfer yaratan Delimonti, yöresel bal ve reçellerini kentin merkezine taşıyor. Delimonti’de servis edilen ve gastronomi markette de satışa sunulan reçeller mevsiminde toplanan mahsullerle üretiliyor ve doğrudan yerli üreticilerden temin ediliyor.

Ekşi lezzeti ile reçel severlerin favorilerinden olan karadut reçeli; az miktarda şeker ve karadut püresi ile hazırlanıyor. Delimonti’de karadut reçelinin yanı sıra vişne, incir, kayısı gibi farklı meyve reçelleri de bulunuyor. Yöresel lezzetlerin hazırlanışı ve tedariği ile ilgili mini video serisi de hazırlayan Delimonti ekibi; karadut reçelinin üretimi hakkındaki keyifli çekimi ile takipçilerini en doğru ürünü satın alma konusunda bilgilendiriyor.

Reçeller dışında, başta kestane balı olmak üzere, Akdeniz ve Ege bölgesinin çamlık yerlerinde üretilen çam balı ve Mayıs-Ağustos ayları arasında üretilen kekik balı başta olmak üzere 10’dan fazla bal çeşidi de Delimonti’de meraklılarıyla buluşuyor. “Yerel güzeldir, sunum özeldir” mottosuyla yola çıkan Delimonti, en doğal ve taze ürünleri menüsüne taşıyor.

Delimonti’nin yerel üreticilerle olan ilişkileri ve misafirlerine sunduğu ürünlerin doğal üretim süreçleri, sosyal medya hesaplarından yayınlanan videolardan takip edilebiliyor.

Lezzet rotası, lezzet noktaları, yemek tarifleri, profesyonel mutfak, kahvaltılıklar ve yöresel yemekler.