Duru Bulgur’dan Bayram sofranız için Etli Bulgur Pilavı!..

Tomris Güzelyurt 23 Haziran 2017

Duru Bulgur’dan Bayram sofranız için Etli Bulgur Pilavı!..

Her ay hazırladığı bulgurlu yemek tarifleriyle sofralarda lezzet şöleni yaşatan Duru Bulgur, Ramazan Bayramı’nda lezzet tutkunlarına Duru Başbaşı Bulgurundan hazırlanan Etli Bulgur Pilavını sunuyor.

Bayramda “Misafirlerime ne ikram edeceğim” diye düşünmeyin! Duru Bulgur, lezzet tutkunlarına hazırlanması pratik ve sofralarda lezzet şöleni yaşatacak Etli Bulgur Pilavını öneriyor. Duru Başbaşı Bulgurundan yapacağınız Etli Bulgur Pilavı, kalabalık bayram sofralarınızı tadıyla ziyafete dönüştürecek.

Siz de Duru Bulgur ürünleri ile yapacağınız birbirinden lezzetli yemekler ile sofralarınızı zenginleştirebilirsiniz. Duru Başbaşı Bulgurundan hazırlanan Etli Bulgur Pilavının tarifi şöyle:

İÇİNDEKİLER

Hazırlama süresi 15 dakika/Pişirme süresi 15 dakika

Malzemeler (4 Kişilik)

1 su Bardağı Duru Başbaşı Bulgur

1 yemek kaşığı Zeytinyağı

4 adet Kuru Erik (Küp küp doğranmış)

6 adet Arpacık Soğan

100 gram Yağsız Kuru Kuşbaşı et (Yarı haşlanmış kuzu eti)

¼ adet Kırmızı Kapya Biber (Küp küp doğranmış)

1 tatlı kaşığı Tereyağı

1 çay kaşığı Tuz

2 su bardağı Kaynar Su

HAZIRLANIŞI

Yayvan bir tencereye zeytinyağı ve tereyağını koyun. Eriyince arpacık soğanları ilave edin. Kısık ateşte 1-2 dakika çevirin. Üzerine küp küp doğranan kırmızı kapya biberleri ilave edin. Yarı haşlanmış etleri ekleyerek 2 dakika kavurun. Küp küp doğranan kuru erikleri ilave edin. Ardından Duru Başbaşı Bulgur, tuz ve kaynar suyu bekletmeden ekleyin. İsteğe göre karabiber ilave edilebilir. Kısık ateşte 15 dakika bulgurlar göz göz olana kadar pişmeye bırakın. Bulgur pilavınızı 20 dakika dinlendirdikten sonra servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Lezzet rotası, lezzet noktaları, yemek tarifleri, profesyonel mutfak, kahvaltılıklar ve yöresel yemekler.