KAYBETTİKLERİNİZE HİÇ KADEH KALDIRDINIZ MI?

Tomris Güzelyurt 9 Aralık 2016

af137cf3-46ce-4f0d-93b1-f7998cf57bab

Yazı ve Fotoğraflar Yağmur Denli/ANKARA

” Doğru zamanlarda ,doğru yerlerde olmamaklardan oluşur her zaman, hayat… “Kaybederken aslında kazanırız. Peki “Kaybedenler Kulübü “filmini hatırlıyor musunuz? Vardır en azından kulak aşinalığınız. Bir mekan düşünün hikayesi bu film olsun…

6:45 Kaybedenler Kulübü isimli mekanın çıkış hikayesi Altıkırkbeş Yayınevi ve Kaybedenler Kulübü filmi olduğunu öğrenince soluğu orada alıyorum.

İsminin cazibesine kapıldığım bu mekan tam bir etkinlik yuvası… Cafe ve sosyal ve kültürel etkinliklerinin kesişim yeri olan mekanı ve etkinlik takvimini incelerken artan merakımla daha güçlü incelemeye koyuldum…

whatsapp-image-2016-12-08-at-18-00-27Gri bir Ankara gününde mekanın dekoru ortamı fazlaca aydınlatıp, renklendirmiş… Dizaynı ile içinizi açan mekanın çalışanları da son derece kibar ve güler yüzlüler…

Mekanın işletmecisi Nejat Bey ile keyifli sohbet ederken gözüm duvardaki eğlenceli stickerlara takılıyor. Kültür ile eğlencenin kesişim noktası tam ve doğru bir tabir olsa gerek.

Mekanın gösterişi kadar menülerin zenginliği ve gösterişi de görmeye değer. Yalnız en çok dikkatimi çeken 6:45 pizzası oluyor ve hemen merakla soruyorum.6:45 pizzası tepside sunulan kendi specialleri olan bir pizza a1çeşidi…Tatmak için sabırsızlanırken mis gibi kokular eşliğinde geliyor.İncecik hamuru ile damak tadımı doyuruyor. 6:45 pizzasının farkını sorarsanız lezzetinden önce tepside sunulması… Şiddetle tavsiye ediyorum.6:45 pizzası için bile uğrak yeriniz olacağından eminim.

Mekanın ön plana çıkan noktası sosyal ve kültürel etkinlikleri… Ankara akşamlarını taçlandırmanız için en iyi seçeneklerden biri. Tiyatro, show, gösteri, müzik, dans, konser, eğlence ve sosyal gecelerin düzenlendiği keyifli bir durak… Yemek yedikten sonra sohbet edebileceğiniz, müzik dinleyip eğlenebileceğiniz bütün mekanların tek çatı altında toplanmış hali burası.

whatsapp-image-2016-12-08-at-18-00-366:45 KK ‘de mekanı inceledikçe ve yapılan koyu sohbetlerin üzerine daha da meraklanıyorum. 6:45 KK kimdir,nedir,nasıl oluşmuştur? Aklımda deli sorular…Bunun üzerine mekan sahiplerinden Uğur Beyle tanışıyorum ve bütün sorularımı keyifle yanıtlıyor.

İlginç bir oluşum öyküsünün yanı sıra daha keyiflisi mekanın sahiplerinden birinin Kaybedenler Kulübü filmine konu olan radyo programcısı ve yazar Kaan Çaydamlı olduğunu öğrenmek oldu. Uğur Bey öyküsüz hiçbir projenin güçlü olmayacağına inanlardan. Bundan dolayıdır ki bütün yapıtlarını güçlü hikayeler üzerine inşa ediyor. Birçok kültürel ve sosyal etkinliği Ankaralılarla buluşturan Uğur Bey ve yol arkadaşları müjdeli haberi verdi. 6:45 KK daha fazla kitleye ulaşmak için büyüme ve çoğalma yolunda adım adım ilerliyor. Bu arada 6:45 KK ‘nin anavatanının İzmir olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

İŞTE 6:45 KK’nın MİMARİ EKİBİ

38f29789-75be-473c-abd9-8f487e7c6028İzmir ve Ankara 6:45 KK ‘nün yaratıcısı olan mimari ekip ise oldukça ünlü. Cüneyt Onur ve Özge Saraçoğlu ortaklığında ki CO mimarlık bu güne kadar hem yurt içinde, hem de yurt dışında 250’den fazla restorana imza atmış. CO mimarlık ekibi ile ilgili detaylı bilgi almak için www.comimarlik.com sitesi ziyaret edebilirsiniz. CO mimarlık ekibi, yiyecek içecek sektörü yatırımcıları için ciddi bir know-how desteği sunuyorlar.

Hangi tip restoran nerede olumlu sonuç verirden tutunda, nerede yapılacak restoran yatırımının metrekaresi kaça çıkara kadar ince hesaplar sunuyorlar. 6:45 KK İzmir ve Ankara’da bu ekibin ince hesapları sonucu ortaya çıkmış. Hadi şimdi 6:45 KK’nın hikayesine devam edelim…

Büyük ve görkemli sahnesi ile çok daha fazla ve çok daha güzel konser ve etkinliklere ev sahipliği yapacağını paylaşmak isterim. Bu keyifli sohbet ve bu güzel ağırlama için 6:45 ekibine, işletmecisi Nejat Beye ve sahiplerinden Uğur Beye çok teşekkür ediyor tekrar görüşmek üzere sözleşiyorumwhatsapp-image-2016-12-09-at-23-51-02

Türkçe rock ve blues sevenlerin vazgeçemeyeceği 6:45 KK ‘ne mutlaka yolunuzu düşürün… Farlık ve çeşitli lezzetleri,sıcacık dizaynı,ilgi çekici kitapları,büyüleyici etkinlikleri ile görmeye ve yaşamaya değer.Ankara akşamlarınızı renklendirmek için 6:45 KK etkinlik takvimlerini sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz.

Herkesin hayatta kaybettikleri vardır.6:45KK sizin iç sesiniz oluyor kaybederken kazandıklarınıza kaldırdığınız her kadehte… Hayatınızın lezzeti hiç bozulmasın….

6:45 KK’nün adresi

http://www.645kk.com/

untitled

Tel:0312 468 1070
E-Mail:ankara@645kk.com
Adres:Tunus Cad. No:66 Kavaklıdere / ÇANKAYA

Lezzet rotası, lezzet noktaları, yemek tarifleri, profesyonel mutfak, kahvaltılıklar ve yöresel yemekler.