Lezzetrotasi.com televizyon programı oluyor…

Tomris Güzelyurt 4 Nisan 2018

Çalışan kadının yemek sorunun çözen program geliyor…

Gastronomi konusunda yayın yapan haber portalı Lezzet rotasi.com Ulusal bir televizyon kanalı ile youtube, vimeo, izlesene, dailymotion gibi video sitelerinde de yayınlanacak. Programın bir başka hedefi de tüm dijital mecralarda olmak.

Programda gastronomi dünyasının en ünlü isimlerinden Chef Ayvaz Akbacak koordinatör olarak görev yapacak. Öte yandan programın moderatörlüğünü ise Yelda Başaran üstleniyor.

Programın yapımcılığını da Sanal Güç Yayın Grubu yüklendi. 30 haber portalını sisteminde barındıran Sanal Güç Yayın Grubu televizyon yayıncılığı ve programcılık konusuna yabancı değil. Grup Başkanı Mustafa Şapçı : “Yayıncılık bizim ana işimiz. Güçlü medya ilişkilerimiz var. Bazı TV kanallarına yaptığımız haber ve program çalışmalarımız oldu. Gastronomi konusunda da 400 civarı restoran ve tedarikçi ile diyaloğumuz var. Ayvaz Akbacak gibi dünyaca ünlü bir Cheff ile çalışmak bizim için ciddi bir şans. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu programın bir başka şansı ise Yelda Başaran. Yelda hanım hem yayıncılığı, hem gastronomiyi hem de aldığı eğitimden dolayı insan psikolojisini çok iyi biliyor. Onunda aramızda olması bizim için bir onur. Programın amacı çalışan kadınların bugün ne pişirsem derdini ortadan kaldırmak. Konsept ile ilgili daha fazla bilgi vermiyorum. İzleyin görün.”

10 kişilik bir kadro ile çalışmalara başlayan çok farklı bir konsept ile program hazırlıyor. üç ayrı bölümden oluşacak bu program kelimenin tam anlamıyla ezber bozan bir yemek programı olacak.

Lezzetrotasi.com adıyla özellikle çalışan kadınlara hitap edecek olan program nisan ayının ilk son haftasında yayına girecek.

Lezzet rotası, lezzet noktaları, yemek tarifleri, profesyonel mutfak, kahvaltılıklar ve yöresel yemekler.